През почивните дни мобилни пунктове за имунизация срещу Covid-19 ще има в градовете София, Габрово, Плевен и Враца, съобщиха от здравното министерство.
Още: След протестите: Кабинетът задели 40 милиона лева за психиатричната помощ
Още: Не знаете дали имате ваксина, проверете в е-Здраве
И тази събота и неделя (21 и 22 август), желаещите да си поставят ваксина срещу Covid-19, ще могат да го направят в 6 изнесени кабинета, организирани от Столичната община и Столичната РЗИ.
В тези дни ще се поставят ваксини в пет търговски центъра от 13:00 до 18:00 часа – The Mall, "България Мол", Мол "Парадайс", "Сердика център" и "Ринг Мол".
От 09:00 до 16:00 ч. ще работи медицински екип в Културния дом в кв. "Дружба", който е близо до парка с езерото.
Още: Кантарджиев със съвети какво да правим, ако ни ухапе кърлеж
Още: Здравният министър: Включваме нови ваксини в имунизационния календар
Изнесени имунизационни пунктове ще има и в следните градове:
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Вкарват повече информация в здравните ни досиета
Още: Доц. Кунчев: Бездомните кучета са "такситата" на кърлежите
Габрово: На 21.08. (събота) изнесен ваксинационен пункт ще има на Централния кооперативен пазар, с работно време от 9.00 до 13.00 часа.
Плевен: На 21.08. (събота) и на 22.08. (неделя) мобилен имунизационен пункт ще има на пл. „Възраждане“ пред Мавзолея, с работно време от 8.00 до 12.00 часа.
Враца: На 21.08. (събота) мобилен ваксинационен пункт ще има на Общинския пазар в с. Бутан, с работно време от 8.00 до 12.00 часа.
Още: Изписват още двама от пострадалите при трагедията в Кочани
Още: Перник остана без родилно отделение
На 22.08. (неделя) от 8.00 до 12.00 ч. изнесен имунизационен пункт ще бъде разположен на Общинския пазар в с. Крушовица.