Самолет C-27J „Спартан” с екипаж от 16-та авиационна база Враждебна от състава на Военновъздушните сили изпълни успешно задача по осигуряване на въздушен транспорт на медицински екипи по искане от Министерството на здравеопазването.
Още: След протестите: Кабинетът задели 40 милиона лева за психиатричната помощ
Още: Не знаете дали имате ваксина, проверете в е-Здраве
На 30 септември самолетът C-27J “Спартан” излетя за летище Варна в 08.30 часа. На борда на самолета бяха два медицински екипа от Военномедицинска академия и УМБАЛ Лозенец“, които бяха превозени по маршрута София – Варна – София при възникнала донорска ситуация в УМБАЛ „Света Марина“ във Варна. В 16.45 часа самолетът кацна обратно на летище Враждебна.
Командир на екипажа беше майор Николай Георгиев, помощник-командир майор Дарина Христозова и борден инженер капитан Андрей Андрев, съобщиха от министерството на отбранта.
ОЩЕ: Трима души получиха шанс за живот след нова донорска ситуация
Още: Кантарджиев със съвети какво да правим, ако ни ухапе кърлеж
Още: Здравният министър: Включваме нови ваксини в имунизационния календар