Швейцарски археолози, провеждали в началото на тази година проучвателни разкопки в природния резерват Шааренвалд ам Рейн, откриха местоположението на древна римска наблюдателна кула.
Още: Изследване твърди, че скелетът в семейната гробница на Александър Велики НЕ Е на баща му
Още: Растенията наистина "крещят", просто досега не сме ги чували
Пренаписване на човешката история: Намерени са брадви на 300 000 години
Тя представлявала обект, заобиколен от ров (възможно допълнително подсилен с палисада или друга дървена конструкция), почти квадратен, с размери седем на седем метра, чиято дебелина на стените достигала около един метър.
Изглежда, че римляните са построили това съоръжение в края на III — края на IV век, за да защитават северната граница на империята от набезите на германските племена. Това става ясно от съобщение на сайта на швейцарския кантон Тургау.
Още: По кожата ни лазят зомби клетки: някои помагат, други ни вредят
Още: Научен пробив за витамин B1: Потвърдиха теория, смятана за невъзможна
Откритата кула вероятно принадлежи към системата от многобройни укрепления, построени от римляните между съвременните градове Базел и Щайн ам Рейн – на така наречения Висок Рейн, по който сега частично минава границата между Швейцария и Германия.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Притеснително: Пластмасата прониква в човешките мозъци
Още: VIASAT NATURE представя „Глобалните приключения на Атънбъро“ (ВИДЕО)
Разкриха причината за гибелта на Индската цивилизация
По-рано в изследвания резерват вече са откривани останки от една наблюдателна кула, както и други доказателства за пребиваването на римляните – например монети или типични елементи от оборудване.
От скорошната находка не е оцеляло много до наши дни. Това са предимно остатъци от разтвора и малко количество камък. Причината вероятно е, че по-късно съоръжението е било разрушено, за да се използва повторно строителният материал.
Още: Сбогом на живота на земята: посочиха деня, в който планетата ни ще стане необитаема
Още: Откриха за колко време отпадъците се превръщат в скали