Аз не мога да намеря точно обяснение защо не ѝ потръгва по един правилен начин на ваксинацията у нас. И това се случва не само в учителските среди, но и сред медицинските специалисти. Не е толкова масова еуфорията от ваксинацията сред хората на първа линия.
Още: "Бил съм в комсомола": Религията в училище за патриарх Даниил изглежда е нещо решено
Още: Висшето образование поскъпва: Нови такси за обучение в университети
Това заяви в предаването "Студио Actualno" бившият заместник-министър на образованието и науката и директор на 119 СУ "Акад. Михаил Арнаудов", Диян Стаматов. Той коментира завръщането в клас на най-малките ученици, както и подготовката за втория етап от ваксинирането у нас, който касае българските учители.
Диян Стаматов посочи, че срокът, в който преподавателите трябва да заявят желанието си за ваксинация пред директора на съответното школо, изтича този четвъртък (7 януари). Стаматов обясни, че ако сега по някаква причина учител не заяви желанието си да се ваксинира, но вземе такова решение на по-късен етап, той ще трябва да изчака преминаването на всички фази на ваксинационния план. "Информираното решение на всеки един учител в момента трябва да бъде много ясно и точно. Не трябва да забравяме и факта, че учителят е този, който трябва да даде и добрия пример - както на учениците, така и на обществото. Аз самият, разбира се, ще се ваксинирам", заяви Диян Стаматов.
Още: Кое място заема Софийският университет в световните класации
Той отбеляза, че ако сега преподавателите не заявят желанието си да се ваксинират, а на по-късен етап вземат друго решение, то те ще могат в най-оптимистичния вариант да си поставят ваксина през май или юни.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Кой ще преподава часовете по религия и как ни говори църквата? Спор за новия предмет в училище
Диян Стаматов отбеляза, че по всяка вероятност завръщането на големите ученици в клас ще стане на няколко етапа.
Целия разговор гледайте във видеото.