Иво Сиромахов: "Има такъв народ" ще развали играта на политиците в парламента (ВИДЕО)
Иво Сиромахов заяви, че всеки вижда, че има огромна корупция, но на лично ниво търпимостта към корупцията е много висока. "Всеки гражданин по някакъв начин е готов да участва в дребна корупционна схема като например, когато те спрат катаджии, да дадеш 20 лева, да имаш човек някъде. Така проблемът става много сериозен, защото именно тази среда създава този тип политици. Това е тяхната естествена хранителна среда", отбеляза Сиромахов. "Ако корупцията постоянно я подхранваш с личното си участие в нея, тя ще продължава вечно", убеден е телевизионният водещ. Според него това винаги ще държи в обществото състояние на протест, тъй като е нормално другите хора да не търпят.
Сиромахов смята, че причините за протестите и за "огромното обществено недоволство, което е абсолютно справедливо, са по-дълбоки, отколкото изглеждат привидно. Причината не е в това, че някакви лоши хора са дошли и тормозят горкия, изстрадал народ. "Причината според мен е в манталитета, който създава много добри условия за точно такава политика, за точно такава обществена среда", каза Сиромахов.
"В България битува схващането, че всеки може да стане политик, че не се изисква ценз. Това е дълбоко погрешно и води до това ние да имаме министри като Данаил Кирилов, председатели на парламента като Цвета Караянчева, лидери на партии като Корнелия Нинова, Валери Симеонов и Веселин Марешки. Това са хора, които нямат нищо общо с политиката. Те са много далеч от онези знания, умения и образование, които би трябвало да имат, за да станат политици", коментира още Иво Сиромахов.
Целия разговор гледайте във видеото.
Още от ИНТЕРВЮ:
Арман Бабикян: Опитите за обединение на формациите на протеста са доникъде (ВИДЕО)
Евгений Дайнов: Служебното правителство вече няма силата да направи истински голяма беля (ВИДЕО)
Ревността помага на Ружа Игнатова да избяга на ФБР - засега (ВИДЕО)
Отговорите: Със Стефан Софиянски, Светлин Тачев и Иво Иванов (ВИДЕО)
Панайот Панайотов: Не сме си говорили с Кичка от тогава (ВИДЕО)
Боби Бобев: Няма да има "буря" и втори фронт на войната в Украйна в Косово
Найден Зеленогорски: Младите българи гласуват с краката си. Напускат на запад (ВИДЕО)
Правосъдие, на което да разчитаме - докъде стигнахме? Говори Надежда Йорданова
Виолета Донева: Време е да се отървем от политическия егоизъм и да вървим към обединение на ценности
Донка Михайлова: Общинските болници катастрофират в Националния рамков договор
Редактор:
Румен Скрински
Етикети: Иво Сиромахов Студио Actualno протести управление