ФЕНОМЕНАЛНИ: Шест медала за България от Световната купа по художествена гимнастика

5248
Снимка: БГ НЕС / колаж Actualno.com

България завърши с общо шест медала от Световната купа по художествена гимнастика, която приключи тази вечер в "Арена София". Стиляна Николова завоюва 4 титли, ансамбълът грабна златото в многобоя, а Ева Брезалиева взе сребро на бухалки.

Днес 17-годишната Николова спечели първо място на три отделни уреда - обръч (33.800), топка (35.000) и бухалки (34.000). Тя  изпълни блестящо съчетанията си и получи най-високите оценки в трите финала. На лента възпитаничка на Валентина Иванова игра малко с възел на уреда, но с 30.600 точки се нареди на четвъртата позиция. Вчера Стиляна бе над всички в многобоя при индивидуалистките.

Дебютантката Брезалиева се представи блестящо и заслужи сребърното отличие на бухалки. На обръч тя завърши седма, след като допусна сериозна грешка - излизане на уред извън терена, заради което получи 28.750 точки.

Ансамбъл художествена гимнастика

При ансамблите на финала с пет обръча гимнастичките на България са седми. Женина Трашлиева, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Радина Томова, които станаха първи в многобоя снощи, днес допуснаха няколко неточности и бяха оценени с 30.600 точки. Златото взе Италия. На три ленти и две топки състезателките ни отново направиха грешки и завършиха на пето място, а шампион изненадващо стана Полша.