Ансамбълът за девойки със сребро в многобоя в Гдиня

559

Ансамбълът на България по художествена гимнастика за девойки продължава с отличното си представяне в последните месеци, след като спечели сребърен медал в многобоя на международния турнир в полския град Гдиня.

Тимът в състав Андреа Иванова, Ева Емилова, Цветейоана Пейчева, Красимира Иванова, Габриела Пеева и Ванеса Емилова събра 53.650 точки от двете си изпълнения, след като българките бяха оценени с 30.450 точки на пет въжета и 23.200 точки на пет топки. Така отборът зае второто място в крайното класиране.

Възпитаничките на треньорките Кристина Илиева и Жанина Иванова вчера изиграха отлично своята композиция с пет въжета и получиха 30.450 точки и с първи резултат влизат на финала утре. Днес обаче грациите допуснаха груби грешки на пет топки и имат 23.200 точки, което ги остави извън финала на този уред.

Шампион в многобоя стана отборът на Израел с 60.550 точки (29.900 и 30.650), а бронзово отличие взеха гимнастичките от Унгария с 51.850 точки (24.700 и 27.150). Съдия за България при ансамблите е Християна Тодорова. Утре предстоят финалите на отделните уреди, където българките ще участват в този на пет въжета.

В началото на април ансамбълът за девойки спечели титлата в многобоя на "София Къп".