Георги Градев: Безумие е да накажеш най-добрия плувец на България за 3 години, защото се изразява свободно

01 февруари 2024, 10:33 часа 13606 прочитания 0 коментара

Безумие е да накажеш най-добрия плувец на България за 3 години, защото упражнява правото си на свободно изразяване. Това смята специалистът по спортно право Георги Градев по отношение на наложеното 3-годишно наказание на Антъни Иванов от Българската федерация по плувни спортове за уронване на нейния престиж.

Още: Талант на България изненада: Предпочитам четвърти, отколкото бронз заради дисквалификация

Още: "Той заслужава титулярно място във Формула 1": Тото Волф загатна за голямо завръщане на 2-кратен вицешампион

Позицията на Градев за наказанието на Антъни Иванов

Градев, който е адвокат на Антъни Иванов, смята, че от федерацията по плуване взимат "незаконни решения". "На зло куче - зъл прът! Кликата от некомпетентни и злобни лентяи в БФПС тикат плуването към гибел. Взимат незаконни решения, замесват се в допинг скандали, слагат в комисии магистрати (в грубо нарушение на два закона)", пише Градев.

Антъни Иванов

"Безумие е да накажеш най-добрия плувец на България за 3 години, защото упражнява правото си на свободно изразяване. Това е типичен пример за апаратчици - комунисти. Очевидно е, че “60+” управлението на спорта не носи нищо добро. Тези хора нищо не разбират от добри практики.

Още: Прекрасно! Световна шампионка на България стана майка за първи път

Още: Олимпийският шампион на България, който не беше печелил национална титла

До днес (б.р. вчера) се опитвах да намеря общ език с тези хора и да ги вразумя, но явно нещата ще се случат по трудния начин и в този спорт", допълва още Георги Градев, който е и кандидат за президент на Българския футболен съюз. Ето как Градев коментира пред Actualno.com раздялата с екипа на Бербатов.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Стефан Йорданов
Стефан Йорданов Отговорен редактор
Новините днес