Ивайло Иванов започна с инфарктна победа участието си на Игрите в Париж

31 юли 2024, 11:26 часа 1101 прочитания 0 коментара

Капитанът на националния отбор на България по джудо Ивайло Иванов започна с инфарктна победа участието си на Олимпийските игри в Париж. В категория до 90 килограма родният състезател се наложи над представителя на Ливан Карамноб Сагаипов с „вадзари“ в последната секунда.

Още: Прекрасно! 14 медала за България от престижен турнир по карате в Будапеща

Още: Браво! Божидар Саръбоюков е на финал на Световното по лека атлетика

Оспорван двубой

Срещата бе доста оспорвана като Ивайло Иванов бе по-активният джудист, докато ливанецът разчиташе повече на защитата. Около минута и половина преди края на схватката Сагаипов получи „шидо“ за пасивност в двубоя. В крайна сметка секунди преди края българинът направи „вадзари“ и продължава напред в турнира.

Ивайло Иванов Джудо

Ивайло Иванов се класира на 1/8-финалите

Благодарение на успеха си Ивайло Иванов се класира за 1/8-финалите на турнира по джудо в категория до 90 килограма. В следващия етап на надпреварата българският състезател ще срещне представителя на Грузия Лаша Бекаури.

Още: "За момента Варфоломеев е най-добрата в света, но Стилияна може да я победи. Трябва ни още малко"

Още: Федерацията по борба: Има нова зала за ЦСКА, правителството даде 2 милиона лева

Преди два дни световен шампион надви Марк Христов в категория до 73 килограма и го изхвърли от Олимпийските игри в Париж.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Бойко Димитров
Бойко Димитров Отговорен редактор
Новините днес