Звездата на българското плуване Йосиф Миладинов продаде на търг историческия си сребърен медал, спечелен на Европейското първенство в Будапеща през 2021-ва.
Още: Роди се в село Полски градец, а стана първият велик българин с трите най-големи титли в света
Още: Ярослава Магучих не успя да мине 2 метра и отново загуби от световната шампионка
Медалът бе продаден за 4000 лева, а парите ще отидат в помощ на пострадалите от опустошителното земетресение в Турция и Сирия.
Търгът беше организиран от плувен клуб Спринт-София и Асоциацията на българските плувци и продължи 36 часа в групата на списание "Плуване и Водна топка" във Фейсбук.
Наддаванията стартираха с начална цена 800 лева и приключиха с предложението от 4000 лева на бившата състезателка от националния отбор по плуване и ЦСКА Соня Пепегова.
Още: Братя Балабанови с много силни бягания на 800 м и 5000 м, голям гаф лиши Мартин от уникален резултат
Още: Скръбна вест! Почина един от големите атлети на България
Медалът на Миладинов бе спечелен на 100 метра бътерфлай и бе исторически за България, тъй като бе първи такъв при мъжете на голям форум.
Най-важните спортни новини за деня - Специална селекция в канала ни във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Браво! Още един и общо трети медал за България на Европейското по борба за кадети (ВИДЕО)
Още спортни новини четете в Actualno.com!