Сребърен медал за ансамбъла ни по художествена гимнастика в Щутгарт

10613
Снимка: Gulliver/Getty Images

Българският ансамбъл по художествена гимнастика спечели сребърен медал в многобоя на Световното първенство в Щутгарт. Нашите момичета завършиха само след големия фаворит Русия и изпревариха Испания.

Българските грации заслужиха отличието в оспорваната надпревара.

Владинова и Матева са на финал на Световното по художествена гимнастика

Невяна Владинова и Мария Матева се класираха за финала на многобоя от Световното по художествена гимнастика в Щутгарт. Владинова завър...

За първото си изпълнение – с пети ленти по музика от „Жар птица“ световните ни шампионки от миналата година получиха 17.783 точки. За съчетанието с бухалките и обръчи по филма „Цар лъв“ те заслужиха 17.800 и събраха общ сбор 35.583 точки, кото им гарантира второто място, съобщи БНР. С грешки, но и много сложни композиции Русия взе златото с 36.266 точки. Бронзът е за Испания с 34.900 точки.

Също така момичетата се класират и за двата финала утре, когато е последният ден от шампионата.