Стилияна Николова с второ злато от Световната купа в София

14 април 2024, 17:28 часа • 4853 прочитания

Стилияна Николова спечели втори златен медал от Световната купа по художествена гимнастика в София. Българската грация завоюва първото място във финала на отделните уреди на лента. По този начин тя взе трето отличие от надпреварата, след като по-рано днес триумфира във финала на топка, а също така се нареди втора на обръч.

Стилияна Николова смаза конкуренцията

18-годишната Николова се представи отлично във финала на лента и заслужено спечели златния медал. Българската гимнастичка стори това, след като получи оценка от 33,650 точки. Среброто отиде при представителката на Израел Дария Атаманов, която завърши с 32,650 точки. Трета е украинката Таисия Онофричук с 32,100.

Стилияна Николова завоюва титлата на финала на лента с перфектна игра! Боряна Калейн - шеста! Стилияна Николова беше...

Posted by Българска федерация художествена гимнастика - Официална страница on Sunday, April 14, 2024

Боряна Калейн завърши шеста

Другата представителка на България във финала на лента Боряна Калейн не успя да стигне до медал. Гимнастичката ни допусна грешка в своето съчетание, след като не успя да хване навреме уреда и в крайна сметка завърши на шесто място с оценка от 31,000 точки. Все пак Калейн завършва надпреварата с титла в многобоя, както и сребърен медал на бухалки.

Вчера пък ансамбълът на България спечели бронз в многобоя.