Бронз за българския ансамбъл от Световната купа в София (СНИМКИ)

1426
Снимка: Българска федерация художествена гимнастика - Официална страница

Ансамбълът на България завоюва бронзов медал в многобоя на Световната купа по художествена гимнастика в София. Магдалина Миневска, София Иванова, Камелия Петрова, Рейчъл Стоянов и Маргарита Василева финишираха трети със сбор от 67.400 точки (34.150 на пет обръча и 33.250 на ленти и топки).

Лошо начало, но страхотно съчетание донесе бронза на България

Ден по-рано родните грации останаха седми в класирането, след като допуснаха грешки в композицията си с пет обръча. Възпитаничките на Весела Димитрова обаче бяха безупречни в изключително сложното си съчетание и получиха най-високата оценка за три ленти и две топки от 33.250 точки.

ОЩЕ: Драма в гимнастиката: Пет гимнастички ще се борят за две квоти в Париж (ВИДЕА)

художествена гимнастика

Два финала за българския ансамбъл

Така националките се класират и за двата финала в неделя. Те влизат с първа по сила оценки на ленти и топки. Шампион в многобоя стана отборът на Израел с 69.300 точки (38.150 пет обръча и 31.150 на три ленти и две топки), а на второ място е Италия с 68.150 (37.050 и 31.100) точки.

Какво предстои?

Съдия за България при ансамблите беше Християна Тодорова. В надпреварата участват 15 отбора. Световната купа завършва на 14.04. от 12:30 до 17:30 часа с финалите на отделните уреди при жените и при ансамблите с участието на Боряна Калейн, на Стилияна Николова и на българския отбор.

Припомняме, че Боряна Калейн спечели световната титла в София (подробности и СНИМКИ вижте в линка).

Публикувахте от Българска федерация художествена гимнастика - Официална страница в Събота, 13 април 2024 г.