Страхотни! Николова и Калейн поведоха в класирането на Световната купа по художествена гимнастика

2519
Снимка: Българска федерация художествена гимнастика - Официална страница

Българските състезателки Стилияна Николова и Боряна Калейн поведоха в класирането в многобоя при жените на Световната купа по художествена гимнастика в "Арена София". Николова заема лидерската позиция с 69.500 точки и изпреварва с много малко Калейн, която е на второто място с 69.400.

18-годишната Стили изигра композицията си с обръч с леки неточности и получи оценка от 34.350 точки, а на топка беше много стабилна - 35.150. Нейната сънародничка се представи силно и в двете съчетания и има 35.600 точки на обръч и 33.800 на топка.

ОЩЕ: Драма в гимнастиката: Пет гимнастички ще се борят за две квоти в Париж (ВИДЕА)

Боряна Калейн

София Рафаели и Дария Атаманов дебнат зад Николова и Калейн

Трета до момента е италианката София Рафаели с 68.700 точки (35.200 обръч и 33.500 топка), която е световна шампионка в многобоя от София 2022. В подреждането следват Дария Атаманов (Израел) с 68.450 точки (32.250 и 33.200), Тахмина Икромова (Узбекистан) с 67.200 точки (34.150 и 33.050), Алина Харнаско (Беларус) с 66.800 точки (34.000 и 32.800) и т.н.

4 от 4 възможни финала за България!

Така българките си осигуриха четири от четири възможни финала в първия ден. Стилияна Николова и Боряна Калейн намериха място сред най-добрите осем на обръч и топка. Главен съдия на състезанието е вицепрезидентът на Българската федерация по художествена гимнастика (БФХГ) Невяна Владинова. Рефер за страната ни в индивидуалната надпревара е Филипа Филипова, която днес бе в панела за изпълнение на обръч.

Специални гости в София

Специален гост на Световната купа е президентът на Международната федерация по гимнастика (ФИГ) Моринари Ватанабе, който гледа изпълненията в компанията на президента на БФХГ Илиана Раева. Предстоят съчетанията с бухалки и лента, след което ще станат ясни призьорките в многобоя и финалистите на отделните уреди.

ОЩЕ: Двойна победа за България на Световната купа по художествена гимнастика (ВИДЕО)