Виолета Генчева е държавна шампионка по самбо

31 март 2014, 15:00 часа • 12902 | прочитания

Спортният талант на "Еврофутбол" Виолета Генчева спечели златния медал на Държавния личен шампионат по самбо за девойки до 21 години в категория до 60 кг. Във финалния сблъсък тя надигра категорично Лена Кавазиан от Локомотив (София) с 12:0. В първата си среща Вили победи Изабел Христова от ЦСКА с 5:0, а във втората - Йоана Хрисиоскова от Локомотив (София) с 12:0.

Още: 4-кратен световен шампион разкри дали ще се завърне във Формула 1

Още: Уникално бягане на 800 м, европейски дебюти и световни рекорди: "Бегачите" през април 2025 г. (ОБЗОР)

Успехи завоюваха още трима Спортни таланти на "Еврофутбол" през почивните дни. Митко Ценов спечели първото издание на състезанието по крос кънтри Сунгурларска долина, което се проведе на 30-и март. Митко премина дистанцията от 8 км за време 25,35 минути. Представителят на домакините – Шабан Мустафа остана на втора позиция, трети е Сава Тодоров от Карнобат.

На друго състезание по крос кънтри Диянка Давидова спечели един бронзов и един златен медал. Това стана в неделя на Държавния шампионат за студенти, който се проведе в Борисовата градина в София. Диянка остана трета в индивидуалното бягане на 2 км, но с отбора на Великотърновския университет "Св. св. Кирил и Методий" грабна първото място в отборната надпревара.

С бронзов медал в неделя се окичи и ски бегачката ни Васка Благоева. Този път от Балканския маратон в Пампорово в дисциплината 20 км свободен стил. Очаквано преди младата ни състезателка се наредиха олимпийките ни Антония Григорова-Бургова, която се класира на първа позиция и Теодора Малачева, която остана втора.

Още: Признание: Българка с важен пост в националния отбор по художествена гимнастика в Италия

Още: Атлетка заплашва, че ще бойкотира Световното първенство заради проблем от Игрите в Париж

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Actualno.com
Actualno.com Отговорен редактор
Новините днес