Мнение: Зърнопроизводителите блокират България заради политическите интереси на Радев, "Възраждане" и БСП

14 септември 2023, 11:13 часа 6915 прочитания 0 коментара

Блокират България, заради политическите интереси на президента Румен Радев, "Възраждане" и БСП. Това мнение изрази във Facebook икономистът Евгений Кънев.

Още: "Всичко е възможно, защото на един косъм виси цялото управление": Анализ за вота на недоверие

Още: Новото начало за ДАНС: "Когато Пеевски иска да си назначи през Борисов човек, да има кой да го възпре и да не го назначи"

Позицията му му идва след като Националната асоциация на зърнопроизводителите нападна управляващите за предложението забраната за внос от Украйна да отпадне.

Публикуваме пълния текст на мнението на Евгений Кънев без редакторска намеса:

Радвам се, че нашите зърнопроизводители се гордеят с качеството на своята продукция, която отговаряла на европейските стандарти.

Още: Дроновете: Години предупреждения и НАТО се провали в първия тест срещу Русия

Още: Любен Дилов-син поиска "полицията пак да може да бие"

За разлика от украинската.

Радвам се, че се грижат за здравето на нацията, като не искат да допуснат украинска продукция на пазара, защото според тях не отговаряла на стандартите.

Не се радвам, обаче, че в дни на тежка инфлация не виждат вноса на зърно от Украйна като анти-инфлационна мярка, а се тревожат, че “подбива” пазара им.

Не се радвам, че свръхпечалбата, която реализират от тази инфлация не я предлагат обратно в хазната да подпомага най-бедните.

Още: "Хората са им скъпи. Техните"

Още: Toто за смъртта по пътищата: Ние умираме като в кървав военен конфликт

Не се радвам, че искат на практика държавата да закриля свръхпечалбите им.

Не разбирам и как така вмъкнаха темата за шистовия газ в техния протест - т.е там искат да внасяме, защото сме богати? Дали защото Украйна не изнася газ? Още: Василев: Кабинетът ще бъде подложен на синхронизирана атака от БСП, "Възраждане" и Радев

А най-малко се радвам, че изпитват хармонична загриженост по темата с Путин.

По време на Източния икономически форум във Владивосток, Путин разкритикува сделката за зърното на Украйна, като каза, че вместо нуждаещите се бедни страни от украинското зърно се възползват държави от Европейския съюз.

Апропо, Путин се беше загрижил как Европа се прецаква със санкциите за горивата и беше горещо подкрепен у нас на най-високо държавно ниво!

ПП Това съм го писал преди точно една година - открийте разликите с днес.

Блокират не само украинското зърно.

Блокират преработвателите, които имат едни от най-големите мощности в региона, чийто износ е съществена част от БВП.

Блокират достъпа на най-бедните до евтини хранителни продукти, заради поддържаната висока - над пазарна - цена на суровините.

Блокират България за еврозоната, заради поддържаната висока инфлация.

Блокират изпълнението на бюджета.

Блокират България, заради политическите интереси на Радев, Възраждане и БСП.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Анев
Ивайло Анев Отговорен редактор
Новините днес