Новият кмет на Пловдив Костадин Димитров, общинските съветници и районните кметове положиха клетва навръх Архангеловден. С този акт те официално встъпват в длъжност.
Още: Зам.-кмет на Пловдив участва в откриването на Дневен център за пълнолетни лица с увреждания
Още: Кметът на Пловдив посрещна председателя на Европейския съвет
ОЩЕ: Каратистът Костадин Димитров от ГЕРБ е новият кмет на Пловдив
Първото заседание на Общинския съвет по традиция се провежда в зала „Съединение” на Регионалния исторически музей.
Още: Община Пловдив призова да се помага за кастрацията на бездомни кучета
Още: "Няма човек - няма проблем": Заплахи към младежите на Карлово след протеста им срещу кмета (СНИМКИ)
Кандидатът на ГЕРБ Костадин Димитров спечели кметското място в Пловдив с гласовете на 28 545 избиратели или подкрепата от 54.15% на втория тур на местните избори.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: В присъствието на кмета на Пловдив започна изграждането на нова спортна зала
Още: Стартира кампанията на Пловдив за подпомагане кастрацията на домашни кучета и котки
Кандидатът на "Продължаваме промяната - Демократична България" Ивайло Старибратов получи доверието на 41.68% от пловдивчани или 28 511 гласа.
„Не подкрепям никого“ са избрали 2 849 пловдивчани или 4.17% гласували.
В районите "Централен", "Южен", "Източен" и "Тракия" печелят кандидатите на ГЕРБ, а районите "Западен" и "Северен" са за ПП-ДБ.
Още: Пловдив бе обявен за туристическа дестинация на годината
Още: Министърът на туризма започна подготовката за Деветата глобална конференция за винен туризъм