Данаил Кирилов: БСП успява да разделя хората и да ги кара да мразят нещо

06 декември 2017, 09:12 часа • 1066 | прочитания

"Нинова се позовава само на определен абзац. Който е обобщение, а дори и не е адресиран към нея. Ако тя държи да се позовава на тези документи, то нека от ГЕРБ имаме възможност да си обследваме“. Това каза в интервю за БНТ шефът на правната комисия Данаил Кирилов по повод документите, който лидерката на БСП показа на 5 декември.

Още: Борисов обвини ДБ: Оставиха ни да се молим на "Ново начало", за да ги вкараме в еврозоната (ВИДЕО)

Още: Рекламен агент на Пеевски: ДБ с обвинения към Румен Спецов (ВИДЕО)

"Може би е вярно, че 1998 г. е имало сигналт от КТ „Подкрепа“. Но въпросът е – „Какво е било проверявано?“. Нинова просто казва „Аз отидох“, ама е отишла само, за да занесен документи“, отсече депутатът от ГЕРБ.

"Нинова твърди, че е юрист, но ако се позовава на документи трябваше да го направи по-прецизно и коректно", отсече шефът на правната комисия.

"Предполагам, че колегите от БСП ще се опитат да засипят главния прокурор Сотир Цацаров с какви ли не въпроси. Но е важно да отбележим, че той не е длъжен да отговаря", уточни Кирилов.

Още: "То просто няма да се разследва сега": Сачева за имунитетите на депутатите от "Възраждане" и погрома на сградата на ЕК

Още: След седем часа дебати: Парламентът прие Закона за личния фалит

"БСП успява да разделя хората и да ги кара да мразят нещо. Това, което заявиха вчера от БСП за частните болници е чист популизъм", категоричен е Кирилов.

В коментар за здравеопазването Кирилов коментира: "Проблемът на болниците не е в правната им организация, не е в това, че са търговски дружества. Това са квазитърговски дружества, за да може да се спазва организацията и отчетността. Но те не са изначално задължени да генерират печалба. Това не е измислено от ГЕРБ, нито от тройната коалиция."

Относно царските имоти Кирилов заяви, че "в конкретния случай по отношение на тези наследници имаме неравнопоставено третиране и има една юридическа последица, която ги лишава от възможността да възстановят реално собствеността, такава каквато повечето собственици са имали благодарение на реституцията. Действително решението е с нов закон, това е указано и в решението на НС."

Същевременно, за царските имоти лидерът на БСП Корнелия Нинова категорично каза, че БСП няма да участва в писане на закони за тези имоти. Нейната позиция е, че съдът трябва да реши и вече решава.

Още: Мехмед Дикме: Доган беше превърнал ДПС в корпоративна партия

Още: Външният министър каза ще се мести ли посолството ни в Израел (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес