Димитър Главчев: Наваксваме изоставането в армията, изборите са основната задача

06 май 2024, 12:52 часа 4706 прочитания 0 коментара

Много са малко страните, които са в Европейския съюз и в НАТО, които са с над 2% от Брутния вътрешен продукт за въоръжаване или за отбрана. Всички казват, че има изоставане във въоръжаването на Българската армия, опитваме се да наваксаме и това. Но основната задача са честни и прозрачни избори и работим с ЦИК синхронизирано в тази посока. Това заяви служебният премиер Димитър Главчев пред журналисти.

Още: Никола Минчев каза ще стане ли председател на "Продължаваме промяната"

Още: Радев поздрави новия полски президент, той го покани на визита

Главчев коментира, че към момента се справят със сроковете, макар и те да са съкратени. "Ще направим всичко възможно да няма такива практики, които пречат на честността на изборите. Всичко, което по закон ни е вменено, ще бъде направено, бъдете сигурни", категоричен е той.

Служебният премиер обясни, че е в непрекъсната комуникация с всички министри. Ако имаше сигнали за райони, в които се подготвя купуването на гласове, щяхте да видите и нашите действия, каза още Главчев.

Случаят с частната детска болница

Служебният премиер коментира и случая с болницата "Мама и аз". "Сигналът до ДАНС и до Прокуратурата ще бъде подаден в първия работен ден, който е утре", съобщи той, като добави, че очаква и доклад от Министерство на здравеопазването. 

Още: Радев има амбиции за пряко включване в политическия живот: Говори Геновева Петрова от “Алфа Рисърч“ (ВИДЕО)

Още: Защо воюват Радев и правителството? Анализ на Елена Дариева (ВИДЕО)

Още: Главчев дава частната детска болница на ДАНС и прокуратурата

Главчев заяви, че няма никакво съмнение, че в болницата "Мама и аз" в Плевен се изпълняват най-високите професионални стандарти. "А какво ще излезе от сигналите, нека да изчакаме", призова той. 

Още: На комисия: Създават Борд по водите - министерства и общини с ангажименти

Още: Хората на Пеевски доволни, че парламентът прекъсна ваканцията си заради тях

"Нямахме никакви притеснения относно законосъобразността на решението, които взимаме, само че в обществото излязоха факти, които нямаше от къде да ги знаем, и веднага реагирахме, както видяхте", каза още Главчев.

Още: Създалото се обществено напрежение накарало Главчев да преосмисли за частната детска болница

Още: Политици по ChatGPT за TikTok: Депутати се подиграват на "Величие"

Още: "Язовир и храм се правят бавно": Двама министри с краткосрочни мерки за безводието

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес