Елена Поптодорова: "Трите морета" са отворени за всякакви инвеститори

08 юли 2021, 08:30 часа 3074 прочитания

Инициативата „Три морета“ е стратегически план и не е тук като еднократно изригване, за да угасне. В това увери дългогодишният посланик на България в САЩ, днес част от Атлантическия клуб в България Елена Поптодорова в сутрешния блок на БНТ за днешното откриване на инициатива „Три морета“. Тя ще се проведе под патронажа на президента Румен Радев. 

Още: Рая Назарян представи хронограмата за правилата на КПК: Ето кога България може да поиска второто плащане по ПВУ

Още: Асен Василев: Управляващите си бламират бюджета с Антон Славчев (ВИДЕО)

Поптодорова обясни, че когато нямало обективен разказ за инициативата вакуумът се запълнил от много високи децибели за всички опасности, рискове и щети от инициативата. Тя увери още, че инициативата „Три морета“ не може да се използва като фронт срещу други държави. Инициативата тръгна на президентско ниво, но парите и проектите ги дават правителствата. Силните фактори за реализацията е изпълнителната власт навсякъде, добави Поптодорова.

Присъствието на американската група в инициативата показва заинтересоваността. Има много силна 13-членна делегация на конгреса, много силна група от самата администрация и отделно от Атлантическия съвет. Най-големите гиганти в дигиталната сфера на високите технологии са тук у нас, допълни Поптодорова.

Инвестициите в западната част на Европа в сравнение с източната част на Европа разликата е 15 трилиона евро. Ние не можем да бъдем с раздвоена самоличност, изтъкна тя.

Още: Радев: Дайте да си внесем депутати за по 500 лева, може да са по-отговорни

Още: Радостин Василев за новите записи: Техните надминават моя по резултатност

Вътрешната конюнктура за щастие е извадена от инициативата Три морета. Няма как толкова бързо да се извърши замяна на енергийните източници, но две революции се случили – шистовият газ и дигиталната революция. България няма как да остане извън тези тенденции и започва да се говори за публично частно партньорство, каза още Поптодорова.

„Трите морета са отворени за всякакви инвеститори“, подчерта тя.

Прочетете още по темата: Експертно мнение: Дано сме готови като качество на дипломацията, за да спечелим от "Три морета"

Важно за София: Променя се движението заради инициативата „Три морета“

Още: "Всеки има чест и достойнство": Още един депутат напусна ДПС-Доган

Още: "Език мой - враг мой": Борисов за думите на Тошко Йорданов към лекарите (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Антон Иванов
Антон Иванов Отговорен редактор
Новините днес