Емил Кало: АБВ търси съюз на идеи

11 юни 2014, 22:15 часа 32026 прочитания

АБВ е единственият шанс за спасение на левицата в България. Ние развиваме програма, в която са заложени социални ангажименти и концепции. Търсим единение по тяхното изпълнение в ляво и център на политическия спектър. Отдавна приканваме и към общонационален консенсус по няколко важни за бъдещето на страната ни области. Не търсим коалиция, съюз между имена и абревиатури, а съюз на идеи. Това заяви в ефира на радио К2 членът на инициативната група на гражданското обединение "Алтернатива за българско възраждане" (АБВ) Емил Кало.

Още: "Опитаха се да ми вземат телефона": Ето колко време семейството на Коцев е било без адвокат

Още: Каква е целта на акцията с кмета на Варна? Отговорът от Надежда Йорданова

На предстоящите предсрочни парламентарни избори АБВ ще разчита на идеи и програми, чиято реализация може да спомогне за изход от кризата. За тяхното изготвяне и най-вече представяне пред хората обаче, се изисква време, обясняват от пресцентъра на АБВ.

Според Кало всички, които настояват за избори във възможно най-кратък срок, разчитат на това, че са овладели така наречената „технология на изборния процес“, която не се интересува от стойностните идеи за управление на държавата, а разчита на популистки обещания и изборни манипулации.

Не беше пропусната и темата за "Южен поток". Според Кало всеки честно изготвен икономически анализ на бъдещия газопровод ще докаже категорично неговата рентабилност и полезност за България.

Още: Асен Василев ще съди Пламенка Димитрова

Още: Има ли превишаване на правомощия от страна на МВР при ареста на Благомир Коцев? Отговорът на Росен Желязков

"Начинът, по който ръководството на страната ни бе принудено да прекрати работата по този енергиен проект е унизителен. Не трябваше да допускаме и грешката „Южен поток“ да се определя само като геополитически, а не като икономически проект. Вследствие на това в момента никой в Европа не се интересува от това, какво ще загуби страната ни ако той не бъде реализиран и ние се превръщаме в заложник на кризата във взаимоотошенията между Русия, Украйна и Запада", посочи членът на инициативната група на АБВ.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Петър Чернев
Петър Чернев Отговорен редактор
Новините днес