Много са проектите по оперативните програми в София. Това заяви за бТВ Йорданка Фандъкова, кмет на Столична община, предаде КРОСС.
На въпрос дали е правена сметка колко пари трябват на София, за да бъде преобразена изцяло, Фандъкова каза, че точна сметка не може да бъде направена. Но използваме всяка възможност да преасфлатираме и реконструираме улиците в столицата.
По отношение борбата с уличните кучета в София, столичният кмет заяви, че има сериозни проблеми в общинското предприятие „Екоравновесие”. Средствата, които се дават за едно куче, са еднократни.
Специално фрапиращи са данните за средствата, отделени за косене - над десет пъти над нормалната цена за тази дейност, заяви Йорданка Фандъкова и поясни, че в момента се правят около шест проверки. Лично очаквам до две-три години да има видимо намаляване на кучетата в София.
На въпрос дали Фандъкова ще бъде кандидат за кмет на София от ПП ГЕРБ тя заяви, че има време. Нека да решаваме проблемите на града, а хората ще изберат.
Редактор: Десислава Ушатова