Няма да има военни действия от страна на Русия преди 20 февруари. Причината е, че тогава свършват олимпийските игри, а ако се проведат такива преди това, то това няма да се хареса на Китай. Дотогава ще продължат и руско-беларуските обучения на границата с Украйна.
Още: Какво свършиха депутатите преди лятната си ваканция?
Още: Съпругата на Коцев: Точно преди един месец отвлякоха Благо
Това заяви в ефира на Нова телевизия бившият служебен военен министър Георги Панайотов.
По думите му има три сценария за развитие на конфликта. „Първият вариант е по-леки военни действия, по-скоро хибридни, които да нарушат комуникациите в Украйна. Вторият вариант е да се влезе с войски. И третият вариант е пълномащабна война”, обясни Панайотов.
Той напомни, че Русия винаги са казвали, че приемането на Украйна в НАТО е червена линия за нея. "Защото могат да се разположат балистични ракети, които много бързо могат да стигнат до руските градове като Москва и Санкт Петербург от територията на Украйна. НАТО притежава противоракетна система, която да предпазва от руски ракети", обясни бившият служебен военен министър.
Още: МО не може да даде график за пристигането на останалите F-16, проблемът не е в България
Още: Премиерът Желязков ще има съветник по почтеността
„За съжаление прозорецът за дипломатическо разрешаване на конфликта се затваря. Въпреки че германският канцлер беше в Киев, а днес е в Москва, Русия продължава да трупа войски по границата с Украйна”, каза още бившият министър на отбраната.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: "Да, България" отива при областните управители заради пуснатите за продажба хиляди държавни имоти
Още: "Отпадналата необходимост" го спаси: Тодор Чобанов за античния амфитеатър в София
Панайотов е категоричен, че трябва да се увеличат парите за модернизиране на българската армия.
Попитан България ли е слабото звено в НАТО, което търси Путин, той заяви, че категорично не сме слабо звено е.
Още: Гласят я за премиер? Номинираха председателя на КЗП за заместник-омбудсман
Още: "Кирил Петков може отново да оглави ПП, може да бъде и кандидат за президент": Анализ