Това е ултиматум, не мисля, че е крайно решение. Не мисля, че текстовете за регулаторите са проблем, министрите са. ГЕРБ искат да сменят Асен Василев сега, или поне след година. Това коментира социологът Румяна Коларова в ефира на Нова телевизия за споразумението за управление, което ГЕРБ и ПП-ДБ все още не са подписали.
Още: "Пиесата" за служебен премиер: Новият омбудсман заяви роля
Още: Атанас Атанасов: Ще искаме оставката на Наталия Киселова, трябва да съберем 80 подписа
ОЩЕ: Ще бъде ли Асен Василев отново министър в евентуален нов кабинет?
Според нея е редно да има споразумение. "Ако то се подпише с дълъг срок, основното е в него да се разпише как се сменят министри. Това е първото нещо, което трябва да се направи", категорична бе тя.
"Първата и основна нагласа на ПП бе ГЕРБ да отстъпи от властта и да не взема нищо. Това го видяхме вчера и на самата им пресконференция и беше неприятно. Кирил Петков изброи седем министерства, които са готови да дадат, а Асен Василев каза в следващата реплика, че са готови само за ротация на премиера и вицепремиера", напомни тя.
Още: Асен Василев представи рецепта за борба с Пеевски и Борисов, даде данни за обедняване
Още: "Галъп": Мнозинството от българите не вярват в успеха на вотовете на недоверие
ОЩЕ: ПП-ДБ със среднощен отговор към ГЕРБ, ясно е кои министерства е поискал Бойко Борисов (ВИДЕО)
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Илияна Йотова обясни защо е помилвала Десислава Иванчева
Още: "Борисов пак е тръгнал по сокаците като премиер, но истинският такъв е Пеевски": ДБ след критиките
"Логиката е разговорите да продължат. За мен не е изненада това, което стана вчера. Нежеланието на ГЕРБ да се ангажират с реформи личи от много отдавна. В петък Борисов каза, че ако в понеделник не дадат пълна папка, отиваме на избори. Беше много сърдит, не стана ясно на кого", каза пък журналистът Асен Григоров.