Мая Манолова: Гласуването по пощата може да се случи, но властта много я е страх

09 декември 2020, 19:15 часа 2087 прочитания 0 коментара

„Изявлението на председателя на ЦИК, че хората под карантина няма да могат да гласуват е пряко посегателство срещу Конституцията. Ако не могат да организират вота, да се обърнат към парламента за промени и да се въведе гласуване по пощата“, заяви Мая Манолова в предаването „Лице в лице“ по БТВ.

Още: "Язовир и храм се правят бавно": Двама министри с краткосрочни мерки за безводието

Още: Депутатите се събират извънредно заради безводието

Тя е категорична, че вотът трябва да се проведе през месец март, както обяви президента Румен Радев. На въпрос дали тогава няма да е по-опасно заради развоя на пандемията, Манолова отново каза, че може да се въведе гласуване по пощата. „Гласуването по пощата може да се случи, но властта много я е страх, защото тогава освен 50-те хиляди души в карантина, във вота по пощата ще се включат и гражданите зад граница, които няма как да бъдат контролирани“, смята Манолова.

„Необходимо е час по-скоро да дойдат компетентни, смели, почтени управляващи, които могат да управляват здравната, икономическата и социалната криза. Това правителство изпусна кризите“, категорична е тя.

Манолова определи помощта за бизнеса по време на пандемия като „мерки с огромен корупционен потенциал“. „Ако искаш да кандидатстваш и да бъдеш одобрен, ти трябва да сключиш договор за поръчка с консултантска фирма, която ще ти осигури класиране“, твърди Манолова. По думите й тези фирми взимат комисионна от сумата.

Още: Радев, Борисов, Пеевски: За кого са изгодни нови избори? Обяснява Диана Дамянова (ВИДЕО)

Още: Нови данни: Българите с оценка за срещите в Белия дом и повече одобрение за САЩ над Русия

Манолова разкритикува също раздаването на бонуси. „ЦИК цяла година не им стигна времето да организират поръчката за машинното гласуване, но си раздадоха бонуси, гласуваха си пари за телефони и пари за коледно парти. За коледно парти – 5000 лв., за телефони – 30 000 лв. Това е неморално“, пояснява Манолова.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес