Манолова и Отровното трио на изборите с коалиция „Изправи.се! Мутри, вън!“

07 февруари 2021, 12:33 часа 6957 прочитания 0 коментара

„Изправи се.БГ“ на Мая Манолова и т.нар. Отровно трио обявиха днес, че ще се явят на парламентарните избори под името коалиция „Изправи.се! Мутри, вън!“.

Още: "Галъп": Мнозинството от българите не вярват в успеха на вотовете на недоверие

Още: Илияна Йотова обясни защо е помилвала Десислава Иванчева

Формацията ще използва регистрацията на три от партиите, включени в партньорската мрежа на Манолова – ДБГ, ЕНП (Единна народна партия) и „Движение 21“ на Татяна Дончева.

На финална права са преговорите за определяне на водачи на листи.

Очаква се Мая Манолова да води листата в 23-ти многомандатен избирателен район (МИР) в София, където получи най-много гласове на местния вот, а в лидерската битка в 25-и МИР да се включи адвокат Николай Хаджигенов. За Арман Бабикян остава да е водач в 24-и многомандатен избирателен район, предава БНР, като се позовава на свои източници.

Още: "Борисов пак е тръгнал по сокаците като премиер, но истинският такъв е Пеевски": ДБ след критиките

Още: Кражба на гласове? "Продължаваме промяната" изпрати сигнал за Портних в КПК

„Всеки отказ да бъдем регистрирани под наименованието „Изправи се! Мутри, вън!“ ще бъде произвол, политическа разправа, политическа поръчка на Централната избирателна комисия срещу „Изправи се“ и „Отровното трио“ и срещу гражданите“, каза Мая Манолова.

Адвокат Николай Хаджигенов допълни:

„Докато мутрите са във властта, ние гражданите отвън, ще направим всичко възможно мутрите да бъдат вън, така че все едно дали ще се казва така коалицията или не. Това е посланието, което излъчихме миналата година“.

Документите за регистрация ще бъдат внесени в Централната избирателна комисия (ЦИК) още следващата седмица. Вече са събрани необходимите подписи.

Още: Заради "душевно разстройство" и "намразване на родината": Ивелин Михайлов предлага нова конституция

Още: "Малко е неразбираема позицията на ДБ": Асен Василев за закриването на КПК

Преди дни лидерът на БСП Корнелия Нинова обяви, че ще води листата на левицата в 25-и МИР, откъдето традиционно начело е премиерът Бойко Борисов за ГЕРБ.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Спасиана Кирилова
Спасиана Кирилова Отговорен редактор
Новините днес