Местан прекара празниците с високо кръвно

27 декември 2013, 09:00 часа 23561 прочитания 0 коментара

Лидерът на ДПС Лютви Местан не се появи вчера на възпоменателния митинг край Тюркян чешма в кирковското село Могиляне. Оказа се, че причината е сериозна - здравословен проблем, съобщава в. "24 часа".

Още: Конституционният съд няма да се занимава с въпроса дали Главчев заема законно поста си

Още: Коя е скритата власт и как расте Пеевски? Явор Божанков в Студио Actualno (ВИДЕО)

Местан бил приет в болница в понеделник, 23 декември. Областният лидер на ДПС в Кърджали Бахри Юмер обясни, че той имал проблем с кръвното налягане и събирал двете граници.

Лидерът на ДПС вече си бил у дома, но лекарите настояли да почива, казаха запознати. Навръх Бъдни вечер беше рожденият ден на председателя на ДПС - той навърши 53 години. В Могиляне няколко хиляди се стекоха да отбележат 29 години от протестите срещу възродителния процес.

Лютви Местан не е първият български политик, който влиза в болница заради кръвно. Преди време и бившият премиер Бойко Борисов влезе в болница заради хипертонична криза. Тогава лекарите казаха, че Борисов ще трябва да взима лекарства за високо кръвно до края на живота си.

Още: Как ще изглежда работата на Националния борд по водите: Говори регионалният министър (ВИДЕО)

Още: Желязков откри Борда по водите, обеща "честно управление" на парите (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Ачев
Ивайло Ачев Отговорен редактор
Новините днес