Политическите спорове в парламента не са загубени. Тогава се вижда кой и каква позиция заема. Конституцията не е предвидила казуса с Пламен Николов. Спорът беше как НС да излезе от тази различна ситуация. Това заяви пред БНТ преподавателят по конституционно право доц. Наталия Киселова.
Още: Борислав Гуцанов се обяви против повишаването на пенсионната възраст
Още: Кирил Петков за ареста в Пловдив: Управлявал е при Главчев и Желязков, не могат да ни го препишат
"Когато партиите се явяват на избори, те се явяват, за да участват в управлението. Онзи който води преговорите, занапред, ще трябва да го направи категорично, за да не се оттеглят партньорите", каза още тя. "Преди да се стигне до втория мандат, президентът да постави две условия: актуализация на бюджета, за да има пари за избори и е да се насрочи дата за президентския вот", разкри доц. Киселова.
"Предполагам, че след острите реплики, напрежението ще спадне и ще вземат решения за кризата", коментира преподавателят по конституционно право.
По думите ѝ конституционна криза ще има тогава, когато поне два от трите основни органа (парламент, правителство, президентство) не функционират. Служебното правителство и президентът работят, НС също функционира. Към настоящия момент има само политическа криза, завърши доц. Наталия Киселова.
Още: Лицата, подаващи сигнали за корупция: Парламентът с ключови промени, за да спаси 650 млн. евро
Прочетете още по темата: Доц. Наталия Киселова: Човек като Петър Илиев няма място в правителството
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Божанков с намек за министри на "Ново начало": Росен Желязков е новия Пламен Орешарски
Още: "Строшеният F-16": Борисов и Радев се карат дефектни ли са самолетите (СНИМКИ)