НС ще разглежда извънредно актуализацията на бюджета във вторник

25 юли 2014, 12:02 часа 11004 прочитания 0 коментара

Извънредно заседание на парламента ще се проведе на 29 юли от 15:00 часa. В дневния му ред ще бъдат включени две единствено точки - актуализация на бюджета на НЗОК и актуализация на Държавния бюджет, информира БГНЕС.

Още: "Със сигурност има възможност": Благомир Коцев е потенциален кандидат за президент на ПП-ДБ

Още: Чистка в ПП? Лена Бориславова, Ицо Хазарта, Никола Минчев и кметът на Пазарджик останаха извън ръководството на партията

Предложението дойде от депутата от ДПС Йордан Цонев. Той обясни, че движението води ясна и последователна политика на подкрепа на правителство. Според депутата ДПС ще подкрепи актуализацията, а бламирането на актуализацията на бюджета значи бламиране на правителство. Нещо, което правели от БСП.

От "Коалиция за България" отново потвърдиха позицията си, че подкрепят единствено актуализация в частта, която касае Здравната каса.

В опит да бламират гласуването на извънредно заседание депутатите от левицата поискаха поименна проверка на кворума и напуснаха залата. След нея се оказа, че в зала има необходимия брой депутати, за да бъде проведено гласуването, като в този момент в зала присъстваха единствено депутати от ГЕРБ и ДПС. Малко по-рано всички депутати от "Коалиция за България" без председателя на НС напуснаха залата. Миков остана, за даизвърши проверката.

Още: "Обещах ви - ще се борим докрай": Асен Василев е избран за председател на "Продължаваме промяната"

Още: Кабинетът в ролята на сериала "Двама мъже и половина": Петър Витанов с мрачна прогноза за БСП

Извънредното заседание пък бе прието със 114 гласа "за" и само 1 "против". На практика в гласуването секунди след проверката на кворума участваха 115 народни представители, въпреки че за наличие на кворум трябва да присъстват поне 121.

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Петър Чернев
Петър Чернев Отговорен редактор
Новините днес