Парламентът остави действащия текст от Изборния кодекс, който не позволява образуване на избирателни секции извън територията на дипломатическите и консулските представителства.
Още: Борислав Гуцанов се обяви против повишаването на пенсионната възраст
Още: Кирил Петков за ареста в Пловдив: Управлявал е при Главчев и Желязков, не могат да ни го препишат
Предложението за отмяната на този текст беше отхвърлено от пленарната зала. Това обаче не се случи от първия път. Първоначално депутатите приеха текста с 99 гласа "за", без "против" и с 39 "въздържали се". Впоследствие от ГЕРБ-СДС поискаха прегласуване и текстът бе отхвърлен със 101 гласа "за", 64 "против" и с 44 "въздържали се".
Вие орязахте правата на българите в чужбина да гласуват, това е срам, заяви Мая Манолова.
Къде в Западна Европа българите не успяха да гласуват, географските понятия, също като политическите не ви се отдават, опонира й Георг Георгиев от ГЕРБ-СДС.
Още: Лицата, подаващи сигнали за корупция: Парламентът с ключови промени, за да спаси 650 млн. евро
Бъркате ме с членове на вашата парламентарна група, г-н Георгиев, няма да си споменавам, само ще ги погледна, отвърна Манолова и каза, че във Великобритания е имало искане за 87 секции, а са били разкрити 30 и мнозина нашенци не са успели да гласуват.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Божанков с намек за министри на "Ново начало": Росен Желязков е новия Пламен Орешарски
Още: "Строшеният F-16": Борисов и Радев се карат дефектни ли са самолетите (СНИМКИ)