От ГЕРБ обосноваха подкрепата си за Симеонов с "трайна парламентарна практика"

20 ноември 2019, 11:55 часа • 1124 | прочитания

Трайна парламентарна практика е, когато парламентарните групи предлагат депутат за заместник-председател на Народното събрание, да се подкрепи това предложение.

Още: Борислав Гуцанов се обяви против повишаването на пенсионната възраст

Още: Кирил Петков за ареста в Пловдив: Управлявал е при Главчев и Желязков, не могат да ни го препишат

Това отговори председателят на ПГ на ГЕРБ Даниела Дариткова след брифинга на ДПС за подкрепата на управляващите към кандидатурата на Валери Симеонов за зам.председател на парламента.

Има вакантно място, което се полага на Обединените патриоти, уточни тя.

За кандидатурата на Сотир Цацаров за председател на Антикорупционната комисия няма недоразумение между коалиционните партньори.

Още: Ставащото в пловдивската митница е за отвличане на вниманието: Николай Денков за скандала на седмицата

Още: Лицата, подаващи сигнали за корупция: Парламентът с ключови промени, за да спаси 650 млн. евро

Дариткова подчерта, че това е консенсусна кандидатура. Времето не позволява всички депутати да се срещнат с него.

Припомняме, вчера от ГЕРБ и ОП излъчиха кандидатурата на Сотир Цацаров за председател на Антикорупционната комисия.

По-рано днес стана ясно, че от НФСБ предвиждат утре Цацаров да бъде изслушан от тяхната партия.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Тодор Беленски
Тодор Беленски Отговорен редактор
Новините днес