Панчугов: Не е случайно, че точно Мария Габриел отказва да подпише меморандума

21 февруари 2024, 22:15 часа • 3810 | прочитания

„Не е случайно, че точно Мария Габриел направи изказването, че няма да подпише меморандума с ПП-ДБ. Кирил Петков няколко пъти каза, че това не е червена линия. Очевидно, разговорите продължават". Това заяви политологът Христо Панчугов пред NOVA, след като вицепремиерът Мария Габриел каза, че тя няма да подпише Меморандума между двете управляващи коалиции ПП-ДБ и ГЕРБ-СДС.

Още: След като казаха "А", да кажат и "Б": Зам.-кмет търси къде е мафията

Още: Пеканов: Брюксел чува и мнението на Радев за еврозоната

Още: "Избори 2 в 1"?: ГЕРБ не искат да делят регулаторите засега

„Няма рационално, практично или политическо обяснение тази коалиция да стигне до своя край на европейските избори. Ходовете, които наблюдаваме, са необясними", каза политологът.

Още: "Искат да се правят на алтави и да няма никакви реформи": Оценка за отказа на Мария Габриел от меморандума

Още: Ивайло Мирчев: Ще хвърчат глави, ако се установят злоупотреби в „Младост“ и „Люлин“

Още: "Да не говорят с недомлъвки": Петков и Василев за напусналите кметове от "Продължаваме промяната"

По думите му би било добре Мария Габриел да обясни коя част на Конституцията нарушава този меморандум. „Толкова месеци след началото на управлението виждаме един кабинет, който е в обяснителен режим. Ние нямаме очертани граници на общо доверие – нямаме граница на това кои са общите точки. Меморандумът би следвало да изгради зона, в която има съвпадение", каза Панчугов. Той изтъкна необходимостта от диалог между двете формации ПП-ДБ и ГЕРБ-СДС.

Още: Политолог: Зад меморандума стои подозрението, че вече ПП-ДБ са надиграни

Още: Деница Сачева стана вицепрецидент на ПАСЕ

Още: Радев обвърза еврозоната с войната в Иран: "България да не бъде въвлечена в конфликтите" (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Елин Димитров
Елин Димитров Отговорен редактор
Новините днес