Трудно ще се задържи това правителство. Възможно е да има правителство на малцинството – например Филип Димитров водеше такова, първото правителство на ГЕРБ също имаше такава характеристика. Но дали сега ще има подкрепа, не мога да кажа. Това каза проф. Екатерина Михайлова, няколко мандата депутат през 90-те години на XX век.
Още: Наталия Киселова от Копривщица: Свободата не ни е дар (ВИДЕО)
Още: Удар за Борисов: Мария Габриел извън ръководството на ЕНП
Според нея, важно е за правителство на малцинството да се предприемат някакви действия. Тя напомни как Любен Беров е водил правителство за половин година, като е поискал с вот на доверие от парламента да изпълни краткосрочна програма. Може обаче да има промяна на лицата в правителството, включително нов премиер, обобщи проф. Михайлова.
"Не мога да кажа кое е по-малкото зло", каза парламентаристът.
Нямаше сигнали, че толкова бързо ще се разделят. По-скоро имаше напрежение, но се намираше начин да продължат напред. Имаше сигнали за нестабилност, но нямаше за бързо и рязко приключване – като говорим отстрани, обобщи проф. Михайлов пред БНТ.
Още: Живописният плаж „Болата“ с нов стопанин
Още: Борислав Гуцанов се обяви против повишаването на пенсионната възраст
Проф. Михайлова се усъмни, че актуализацията на бюджета ще се разгледа точно така. Не очаквам председатели на парламентарни комисии да си тръгнат, но очаквам Кирил Петков да предложи нови кандидати за четирите министерства на "Има такъв народ", добави тя. Ако парламентът не ги одобри, Петков ще трябва да инициира вот на доверие, заяви проф. Михайлова.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Кирил Петков за ареста в Пловдив: Управлявал е при Главчев и Желязков, не могат да ни го препишат
Ако съм на мястото на опозицията, няма да направя вот на недоверие. Топката е при управляващите – те са в тежката ситуация. От това, което ще направят, ще си проличи могат ли да управляват, завърши проф. Михайлова.
ОЩЕ: Слави каза "край" на кабинета "Петков" - край ли е обаче? Анализ на проф. Пламен Киров