Правителството прие решение да уведоми „Лукойл Нефтохим Бургас“ АД за прекратяването на Договора за предоставяне на концесия върху пристанищен терминал „Росенец“, част от пристанище за обществен транспорт с национално значение Бургас. Това съобщиха от правителствената пресслужба.
Още: ДПС-Доган към Пеевски: Идва Видовден, империята ще отвърне на удара
Още: Нов скандал: Явор Божанков не позволи на Цончо Ганев да води заседанието на парламента (ВИДЕО)
Концесионният договор беше прекратен с приетото от Народното събрание изменение на § 2, ал. 1 от Преходните и заключителни разпоредби на Закона за контрол по прилагане на ограничителните мерки с оглед на действията на Русия, дестабилизиращи положението в Украйна, се казва в съобщението.
Правителственото решение е прието неприсъствено.
Още: Подъл номер или не: Парите от "Лукойл" ги няма заради служебното правителство, твърди Денков
Още: "Станахме посмешище в очите на корупционното мнозинство": Още оставки в "Продължаваме промяната"
Още: "Записът е пуснат за публиката": Янкулов за оставката на Петков и "новото начало за антикорупцията"
Припомняме, че на 10 август Николай Денков заяви, че "най-добрият вариант за "Росенец" е да има споразумение с "Лукойл". Вече говорим с тях, идеята е да има взаимоизгодно споразумение."
Самият премиер тогава подчерта, че парите от "Лукойл" трябва да влязат във Фонда за сигурност на електроенергийната система (ФЕС). Това значи, че тези пари "няма да идат обратно в колонките", поясни министър-председателят пред Bulgaria on Air. Действително от "Лукойл" трябва да си поискаме средствата, подчерта Денков.
Още: "Ние кадрова грешка ли сме?": Общински съветник, напуснал ПП, иска отговори
Къде са стотиците милиони, обещани от "Лукойл"? Държавата ги търси (ВИДЕО)