Рашидов сам помолил Борисов да не е министър

04 май 2017, 10:09 часа 998 прочитания

Аз лично уведомих премиера Борисов, че е време да се оттегля и да дойдат млади, енергични и силни хора. Така Вежди Рашидов обясни факта, че не е отново министър на културата. "Има предпоставки, неща, които ме накараха да взема такива решения" - добави той.

Още: "Изказването ми беше твърде емоционално": Тошко Йорданов отново се извини на медиците

Още: "ПП са в същата ситуация, заради която съсипваха ГЕРБ и ДПС": Говори Георги Харизанов (ВИДЕО)

На въпрос на bTV дали причината за отказа от министерски пост са зачестилите скандали в медиите, в които се спряга неговото име, Рашидов оговори така:"Медиите така ги извадихте нещата, аз не съм взимал еднолични решения, има висш орган, хора, които действат по закон".

За протестиращите бившият културен министър заяви, че "тези хора от седем години седят под прозореца му". Той допълни, че е човек на 66 години , това значи да си отида на 70 от кабинета, че е скулптор и иска да работи малко по-спокойно". Щял да помага от парламента с каквото може.

"Трябва да щадя и здравето си след това,което преживях" - каза Рашидов, визирайки тежката болест, която лекуваше в чужбина.

Още: Нидерландия ще ни помага да се пазим от терористични заплахи и да си пазим класифицираните данни

Още: Промени в плана за въвеждане на еврото в България

По думите му "Да си министър не е най-приятното нещо, което може да ти се случи".

Относно продължителността на мандата, той счита, че "патриотите са амбициозни хора, ако седнат заедно на масата, защо да не изкарат четири години. Дано да има продължителност на мандата".

Накрая заяви, че "с Бойко Борисов се работи много леко, защото той много изслушва хората от екипа си".

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Ивайло Анев
Ивайло Анев Отговорен редактор
Новините днес