Независимият кандидат за кмет на Дупница Методи Захаринов, подкрепен от "Възраждане", е бил задържан.
Още: Парламентът да избира шеф на ДАНС: Борисов е "за", пошегува се за Пеевски и 2013 (ВИДЕО)
Още: Борисов няма да гласува по вота на недоверие, щял да облече тениска с лика на Коцев (ВИДЕО)
Информацията потвърди говорителят на Окръжната прокуратура в Кюстендил Марияна Сиракова. Арестът се случва след решение на Централната избирателна комисия (ЦИК).
Задържането е във връзка с постъпило уведомление от областната дирекция на МВР – Кюстендил, че в Шенгенската информационна система е въведен сигнал от Република Гърция за международно издирване на българския гражданин Методи Захаринов. На основание чл. 160, ал. 1 от ИК регистрираните кандидати не могат да бъдат задържани от регистрацията до обявяване на изборните резултати без разрешение на ЦИК.
Още: Премиерът обвини пряко "Възраждане" за протестите на миньорите (ВИДЕО)
Още: "Държавата не му принадлежи": ПП-ДБ ще предложи НСО да спре да охранява Пеевски (ВИДЕО)
Още: "С най-нежния глас ми каза, че съм мишка": Ивелин Михайлов закъснял за работа заради Пеевски
Очаква се съдът ще реши кога ще бъде насрочено съдебното заседание.
Още: ДСБ започва проверка дали държавата фаворизира дадени общини (ВИДЕО)
Още: Атанасов за сблъсъците с Пеевски: Даде се знак на обществото кой управлява държавата (ВИДЕО)
Методи Захаринов е независим кандидат за кмет, но е подкрепен от "Възраждане" в Дупница
Още: КНСБ обвини "Възраждане" и ИТН в манипулиране на протеста на миньорите
Още: Петков: Двамата дебелаци говорят всеки ден за хората, но ги е страх да минат 3 метра по тротоара
В самото решение на ЦИК е записано, че искането за арест е отправено до комисията от заместник на Главния прокурор при ВКП, на когото е възложено да изпълнява правомощията на главния прокурор в пълен обем. Иска се разрешение за задържане на Методи Захаринов, регистриран като независим кандидат за кмет на община Дупница, предложен от Инициативен комитет.