Разговорите между политическите формации за кабинет трябва да се водят открито в парламента. Това заяви в "Още от деня" по БНТ Стефан Янев, лидер на "Български възход". Той бе категоричен, че е хубаво да има диалог по всички теми, които да са ясни по заявка, като позиции.
Още: "Ryanair дължи отговори, а не оправдания": Караждов не е доволен от отговора на авиокомпанията
Още: Президентът разбуни духовете: Кой как му отговори (ОБОБЩЕНИЕ)
"Аз от първия ден говоря, че България се нуждае от правителство. Какво искаме ние – искаме да развиваме държавата си или искаме да я превърнем в територия - това е въпросът. Смисълът от създаване на правителство е именно да дадем възможност на развитието на страната, да дадем възможност да се преодоляват кризите ѝ, които са няколко натрупани една върху друга - и икономическа, и политическа, и военна. Конструкцията, която би могла да състави едно правителство, аз наричам "конструкция на 160 гласа", отбеляза лидерът на "Български възход".
Той поясни, че тези 160 са потенциалните гласове, които могат да променят текстове от Конституцията, ако това е необходимо, потенциалните гласове, които ще изберат част от тези постове, които в държавата не са заети. Партиите, които стоят зад тези гласове, ще ги намерим в разговори, посочи Стефан Янев.
"Смисълът на съществуване на това правителство, какъв хоризонт виждаме в него, какви политики би изпълнявало то, така че да преминем през зимата през кризите и след това вече, ако толкова има разграничителни линии между партиите, да търсим възможност за разрешаване на тези диспути чрез избори", каза Янев.
Още: Правителството с остра критика срещу нападките на президента
Още: Калин Стоянов на Пеевски: Радев лансира популистки лъжи за "разпродажба" на държавата
На въпрос за връчване на третия мандат на неговата партия, лидерът на "Български възход" припомни, че той по Конституция се назначава от президента и той решава. "Предстои приемането на редица закони, които засягат Плана за възстановяване и устойчивост, във всички тези закони има една тема, която се нарича реформа в съдебната власт, но без тази реформа рискуваме да не получим нито лев", предупреди Стефан Янев.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Гаджев отвърна на президента: Последното служебно правителство на Радев е продало 124 държавни имота
Още: Радев: Правителството на Пеевски се готви да продава държавни имоти, стягат най-големия грабеж