Министърът на здравеопазването Христо Хинков заяви, че има известни резерви за решението за освобождаването на своя заместник Бойко Пенков, но ще се съобрази с него, предава БНР.
Още: Радев срещу “Възраждане” на избори, за да спечели ГЕРБ? Явор Божанков в Студио Actualno (ВИДЕО)
Още: Не иска да плаши хората: Желязков каза кога би свикал Съвет по сигурността
По-рано премиерът Николай Денков освободи Пенков заради "бавни темпове на работа, които излагат на риск изпълнението на важни мерки в сферата на здравеопазването, заложени в управленската програма".
Министър Хинков коментира:
Още: Премиерът уволни зам.-министър заради "бавни темпове на работа"
Още: Иво Инджов: Десните имат шанс за общ кандидат-президент
Още: „Радев откри фронт срещу социолозите“: Кое е помрачило щастието му?
"Става въпрос за промяна в здравеопазването, в общите стратегически цели, които са поставени още от правителствената програма. Това е решение на министър-председателя, аз се съобразявам с него. Аз съм лоялен към правителството. Независимо от някои резерви, които имам, ще приема това решение на министър-председателя".
Още: Хинков: Липсващи лекарства ще има с месеци или поне година
Още: "Не трябва да сме истерична държава": Георг Георгиев за Скопие и спокойствието в нашия дом
Още: "Няма пряка заплаха за нас, но това не следва да ни успокоява": Външният министър за войната в Иран