От 9 до 15 септември в страната се провежда традиционната Седмица на пожарната безопасност.
Още: Бяла ще надгради компостиращата инсталация за биоразградими битови отпадъци
Още: Русе празнува 146 години от създаването на българското морячество
В Русе проявите започват с Ден на отворените врати на 10 септември за ученици и граждани и обсъждане на теми по пожарната безопасност. В четвъртък, 12 ще се почетат загиналите при изпълнение на служебния си дълг огнеборци. На 14 септември българските пожарникари и спасители ще отбележат своя професионален празник. Това съобщи началникът на ОУ „Пожарна безопасност и защита на населението“ в Русе комисар Димитър Павлов
На 16 септември, в първия учебен ден, от 11 часа пл. „Княз Александър Батенберг” в Русе ще има демонстрация и атрактивно представяне на пожарна и спасителна техника, оборудване и защитни средства.
Тревожна е статистиката с увеличения двойно брой (600) пожари с треви и храсти през лятото спрямо 2018 г. Нарушителите се установяват много трудно, като от началото на годината са санкционирани само трима души.
Още: Община Русе започва разговори за Бюджет 2026
Доброволното противопожарно формирование в Русе съществува само по документи. Част от хората били заминали за чужбина, а други забравили, че са част от него. Наложило се набирането на нови доброволци, които вече преминават необходимото обучение.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: Площадът пред храма „Всех святих“ в Русе ще носи името на патриарх Неофит
Още: В голям български град забраниха употребата на алкохол и наркотици на открито
Все пак по време на произшествия пожарникарите срещат подкрепа от местните хора, помагат им и доброволци от сформираните по общини отряди, допълни комисар Павлов.