Висшият съд на Лондон не уважи жалбата на Apple във връзка с решение от юли, което отхвърли твърденията на Купертино, че Samsung копира дизайна на iPad в своите таблети Galaxy Tab, съобщи Technews.
Още: Полша продължава да финансира Starlink за Украйна - президентът опроверга министър
Още: Тръмп обмисля санкции срещу ЕС заради Акта за цифровите услуги
В частност, Apple оспорваше съдебното решение да публикува официално съобщение в медиите и на своя сайт, че Samsung не нарушава нейни права върху патентовани технологии.
През юли съдията Колин Бирс заяви, че устройствата на Samsung нe притежават изисканата простота на Apple, а напротив - имат уникални особености във външния си вид. Apple подаде незабавно жалба и до този момент все още не е поднесла публично извинение на Samsung.
Решение на съда от петък задължава британското подразделение на Apple да публикува опровержение, че Galaxy Tab копира дизайна на iPad, както на своя сайт, така и във вестниците Daily Mail и Financial Times, списание T3 Magazine и други издания с цел да възстанови репутацията на Samsung, предаде BBC.
Още: Google с ново голямо дарение за института INSAIT към СУ "Св. Климент Охридски"
Още: TikTok заменя модераторите с изкуствен интелект: Ето къде
Съобщенията трябва да бъдат с шрифт Arial 14 пункта. Съдът разрешава на Apple да премахне опровержението от своя сайт след 1 месец.
За още любопитни и полезни статии - очакваме ви във Viber канала ни! Последвайте ни тук!
Още: Vivacom въвежда иновативен подход в диалога с младите таланти
Съдебното решение потвърждава, че Galaxy Tab не нарушава патентни права на Apple, коментират от Samsung.
Компанията отстоява своята позиция, че не Apple е изобретила таблета с правоъгълна форма. По-нататъшно оспорване на този очевиден факт и в други страни може да навреди сериозно на мобилната индустрия и ще ограничи избора на потребителите, допълват представители на корейския ИТ гигант.