Проучване: Компютрите, смартфоните и телевизорите правят децата нещастни

24 януари 2018, 08:22 часа • 2395 | прочитания

Учени от университета в Сан Диего, Калифорния, установиха, че подрастващите, които прекарват пред мониторите до един час на ден, изпитват по-голямо удовлетворение от живота, отколкото връстниците им, зависими от компютрите.

Още: Yettel отличи проект за квантови изчисления и платформа за стартъпи на TUES Fest 2025

Още: Победителите в Transform IT Awards 2025: Умна поточна линия, AI оглед на щети и роботи

Изследването е публикувано в списанието на Американската асоциация за психология Emotion. За него съобщава кратко The Independent.

Специалистите проучили базите с данни за психичното здраве на милион американци на възраст до 18 години като обърнали внимание на социалното им поведение и навици, пише БГНЕС.

Изяснило се, че пристрастените геймъри, любителите на телевизионни програми и социални мрежи, които седят пред екраните по няколко часа на ден, определят себе си по-често като нещастни.

Още: Решението за покупка вече се случва основно онлайн

Още: Военна тайна: Страна от НАТО иска да купи украинската бойна информационна система "Делта" (ВИДЕО)

Подчертава се, че този фактор силно намалява равнището на удовлетворение от живота. Въпреки, че изследването не показва причинно-следствената връзка, няколко други труда показват, че активният потребител на социалните мрежи се оказва по-малко щастлив, при това нещастният човек не става по-активен в социалните мрежи“, отбелязва ръководителката на изследователската група Джин Туинж.

Експертът препоръчва на младите хора да прекарват по-малко време с електронните си устройства и то най-много два часа дневно. Тя съветва по-често да се общува в реалния живот и да се завързват нови приятелства "офлайн".

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес