WhatsApp с рекордните 64 милиарда съобщения за ден

03 април 2014, 09:12 часа • 93521 | прочитания

Популярната платформа за текстови съобщения WhatsApp обяви рекордното постижение от 20 милиарда изпратени и 44 милиарда получени съобщения в рамките на 24 часа, пише CNET.

Още: Yettel отличи проект за квантови изчисления и платформа за стартъпи на TUES Fest 2025

Още: Победителите в Transform IT Awards 2025: Умна поточна линия, AI оглед на щети и роботи

Разликата в броя на изпратените и получените съобщения се дължи на факта, че много от тях са били адресирани до група от получатели. Рекордът е още едно доказателство, че Facebook не случайно инвестира 19 милиарда долара в услугата.

Новият рекорд на WhatsApp надминава дори резултатите в новогодишната нощ.

При посрещането на 2014 година потребителите на WhatsApp са изпратили 18 милиарда съобщения. Следващата стъпка в развитието на платформата е да добави възможност за гласова комуникация за абонатите си, чийто брой надхвърля 465 милиона души. Сред съперниците на WhatsApp са Viber, SnapChat, ChatOn на Samsung и Messenger на BlackBerry.

Още: Решението за покупка вече се случва основно онлайн

Още: Военна тайна: Страна от НАТО иска да купи украинската бойна информационна система "Делта" (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Виктория Пенева
Виктория Пенева Отговорен редактор
Новините днес