Корайма Алехандра Торес Диас е родена на 6 юни 1973 г. във Валенсия, Венецуела. Тя започва актьорската си кариера във Венецуела в края на 80-те години. Първите й роли са в теленовелите "Гардения" и "Алондра". Първата си главна роля получава през 1992 г. в известната теленовела "Касандра", показана в повече от 100 страни, сред които и България.
Още: След битката с рака: Крие ли Кейт Мидълтън тайна за здравето си?
Още: Тя иска да го целуне, но той се дърпа: Драма за Брад Пит и Инес де Рамон (ВИДЕО)
Още: Вокалистката на Linkin Park обръсна главата на фен по време на концерт (ВИДЕО)
Още: Близначката Алекс с изповед: Мислех, че няма да се справя (СНИМКА)
След като приключва със сериала "Касандра" тя заминава за Колумбия, където получава главна роля в теленовелите "Сънища и огледала". Неин партньор в тази теленовела е колумбийският актьор Николас Монтеро. Двамата се влюбват и се женят през 1996 г., а Корайма ражда син през 1994 г.
Манията по латино сапунените опери в България започва през втората половина на 90-те години, а главният виновник е именно "Касандра". Много хора все още помнят героите от този мегапопулярен венецуелски сериал, дори и второстепенните.
Още: Тото се изгаври с Мартин и Даниела от "Ергенът" (ВИДЕО)
Още: "Шокира ме фактът, че все още е способен да ходи"
Цяла България следеше отблизо известния сериал, а по улиците имаше хора, които разказваха за пропуснатите събития от сериала на тези, които не можеха да го гледат.
Ярко помним първия й престой на Корайма Торес у нас през далечната 1997 година. Тя беше сподели, че никога никъде не е била приемана толкова добре.
Още: Известна певица призова за забрана на мобилните телефони по време на концерти
Още: Маги Джанаварова се изнесе, ето къде живее сега (СНИМКА)
Вижте още: Лекарство за диабет или строг режим: Как Кристина Агилера отслабна драстично (СНИМКИ+ВИДЕО)
В момента Корайма Торес е на 51 години и живее, и работи в Богота, Колумбия. Тя също така е доста активна в Instagrаm, където често споделя снимки, от които се вижда, че актрисата не е позволила на времето да отнеме красотата и перфектните ѝ форми.