Кмет ще дава допълнителна отпуска на непушачите

21 ноември 2017, 21:12 часа 6761 прочитания 0 коментара

Кметът на Смядово Иванка Петрова реши да дава три дни допълнителен отпуск на общинските служители, които не пушат в работно време.

Още: Високата част на Шумен ще бъде без вода днес, ето до колко часа

Още: Черната пантера се завърна в Шумен: Видяна е от двама души

Според нея въвеждането на нетрадиционната мярка не само ще стимулира непушачите, но ще бъде от полза и за служителите, които все още не са се отказали от вредния навик, съобщи Телевизия Шумен.

„Определено наблюдавам хората в Общината и са ми близко, които пушат. Не мислете, че използват само почивките”, заяви Петрова.

След като решила, че не може да накаже пушачите, решила да стимулира непушачите. Така хората, които посягат към цигарите през работно време, щели да намалеят.

Още: Заради черната котка: Община Шумен ще компенсира загубите на заведенията в Шуменското плато

Още: Нова ТВ: Не един, два леопарда избягали в Шуменско - и чакат малки

Петрова заяви, че се е консултирала с експерти, според които действието й не нарушава трудовото законодателство. Вече е подготвено споразумение към колективния трудов договор.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Деница Райкова
Деница Райкова Отговорен редактор
Новините днес