АЕЦ “Козлодуй” получи наградата“Кубратов меч” за принос в развитието на електрическата мобилност в България.
Още: Прогноза за времето - 20 септември (събота)
Още: Маркират участък от пътя Гюешево - Кюстендил
Отличието се присъжда от Индустриален клъстер “Електромобили” (ИКЕМ) за реализиран транспортен модел с три електромобила и инфраструктура от четири зарядни станции – българско производство.
Наградата се дава в категория “Бизнес постижение”. По този начин АЕЦ “Козлодуй” потвърждава трайния си ангажимент за търсене на устойчиви екологични решения и подкрепа на усилията за справяне с глобалните изменения в климата.
На церемонията по награждаването призът за атомната електроцентрала бе връчен на Янчо Янков, директор “Производство” в АЕЦ.
Още: Почистват АМ “Струма“, има промени в движението
Още: Промени в движението по АМ “Тракия“ заради ремонт
На проявата бяха представители на Министерството на енергетиката, на Комисията за енергийно и водно регулиране, Националната браншова организация ИКЕМ, както и фирми от електроенергийния отрасъл.
Независими и обективни новини - Actualno.com ги представя и във Viber! Последвайте ни тук!
Още: На лов за звезди и панорамни гледки в Смолян
Още: АПИ: Купете си винетки преди почивните дни, възможни са затруднения в системата