Промени размера
Аа Аа Аа Аа Аа

158 снегорина спасяват София от снега

26 януари 2013, 11:11 часа • 10607 прочитания

На територията на София общо работят 158 специализирани машини за снегопочистване, съобщиха от пресцентъра на Столична община.

Обработени със смеси срещу заледяване са трасетата, по които се движи масовият градски транспорт, опасни и стръмни участъци. Работи се по почистването на пространствата към спирките на масовия градски транспорт. Поради зимната обстановка автомобили без сложени вериги няма да бъдат допускани да се движат към планината Витоша. Ще се допускат движещи се само оборудвани с вериги автомобили към подходите към планината в кв. „Бояна” и кв. „Драгалевци”. Екипи на Пътна и Общинска полиция ще следят за спазване на забраната.

Масовият градски транспорт в София се движи нормално при зимни условия. Маршрутът от Автостанция „Хладилника” до лифт „Драгалевци” се обслужва от автобусна линия 93, а автобусна линия 122 от Автостанция „Хладилника” до лифт „Симеоново”. Автобусите се движат през интервал от 20 и 25 минути. От спирка „Център по хигиена” на бул. „Акад.Ив.Гешов” до кв. „Бояна”, спирка „Бялата чешма”, се движи автобусна линия 63. Автобусите по линия 123 обслужват маршрута до лифт „Симеоново”, като началната спирка е на бул. „Кл.Охридски” (при Специализираната болницата по онкология).

Още: Най-важните новини за деня: 20 януари 2025 г.

Още: Прогноза за времето - 21 януари 2025 г. (вторник)

Редактор: Е. Гигова

 

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Евгения Чаушева
Евгения Чаушева Отговорен редактор
Новините днес