2,5 млн. деца работят в Централна Америка

13 юни 2012, 09:59 часа • 6500 | прочитания

Около 2,5 милиона деца работят в Централна Америка, основно в агросектора, при опасни и изтощителни условия. Това компрометира бъдещето им и развитието на региона според Международната организация на труда /МОТ/, предаде БГНЕС.

Още: Прогноза за времето - 15 май 2025 г. (четвъртък)

Още: Регионалният министър инспектира критичните участъци около Телиш

По повод на Международния ден срещу експлоатацията на детския труд МОТ съобщи, че 21% от миньорите на възраст между 5 и 17 години работят в Гватемала, 15% в Хондурас, 13% в Никарагуа, 10% в Белиз, 7% в Панама, 6% в Салвадор и 5% в Коста Рика.

В този район, където бедността засяга 40% от около 45-милионното население, преждевременното излизане на децата на пазара на труда ги лишава от образование и необходимото "личностно формиране", казват местни хуманитарни активисти.

"Тези деца са подложени на физическо, психологическо и морално малтретиране и остават травматизирани до края на живота си", посочват те.

Още: Най-важните новини за деня: 14 май 2025 г.

Още: Пролетта се завръща, но за кратко: Прогнозата на Никол Станкулова

Третата Световна конференция за детския труд трябва да се проведе през 2013 г. в Бразилия.

Редактор: Ая Косарова

Още: От КНСБ потвърдиха за срещата при кмета: Остава ли блокадата?

Още: Иван Сотиров за референдума на Радев: Глупав начин за политическо позициониране (ВИДЕО)

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Десислава Любомирова
Десислава Любомирова Отговорен редактор
Новините днес