Съветът за електронни медии три пъти не успя да утвърди предложения от генералния директор Милен Митев нов Управителен съвет, но успя да постигне мнозинство от четвърти опит.
Още: Първи загинал след огромните наводнения на "Елените", свидетели споделят шокиращи кадри (ВИДЕО)
Още: Actualno.com търси журналист-редактор
Съставът на УС е: журналистът Валери Запрянов, изпълняващият длъжността директор на "Музикална къща БНР" Теодосий Спасов, директорът на дирекция "Международно сътрудничество" Албена Миланова и юристът Димитър Димитров, който и в момента е член на Управителния съвет.
При първите три вота внесените номинации събраха подкрепата на трима от общо петимата членове на СЕМ – на председателя Соня Момчилова, на Габриела Наплатанова и на Галина Георгиева. По регламент – на първите три заседания членовете на УС на БНР трябва да се изберат с квалифицирано мнозинство от минимум 4 гласа. При следващия вот обаче е нужно само обикновено мнозинство.
При всичките четири вота с „въздържал се“ гласуваха най-новите членове на СЕМ от квотата на парламента – доскорошният журналист от „Дарик радио“ Пролет Велкова и юристът Симона Велева.
Още: Къде първо ще грейне слънцето? Времето през уикенда 4-5 октомври 2025 г.
Още: Промяна в движението на АМ "Тракия", АМ "Хемус" и през "Петрохан" заради лошото време