Данаил Кирилов наруши забраната на премиера и иронизира "безумно красивата сган" във Facebook

26 август 2020, 11:58 часа 25835 прочитания 0 коментара

Нов скандален пост на правосъдният министър Данаил Кирилов се разпространява във Фейсбук. В него той нарича опонентите си „сган“. Кирилов отговаря на позиция на жена, която признава, че й е „жал за нас – тези, на които сте министър.

Още: Прогноза за времето - 11 август 2025 г. (понеделник)

Още: Най-важните новини за деня: 10 август 2025 г.

По този повод Мартин Димитров написа във Фейсбук: „Когато властта е недоволна от нацията си, тази власт трябва незабавно да си ходи.

Тези откровени жалкари не могат да проумеят, че хората имат пълното и абсолютно право да са недоволни от тях - тези нито са богове, нито пък са кой знае колко кадърни, а още по-малко са незаменими.

Още: Седмична прогноза за времето от 11 до 17 август 2025 г.

Още: "Парите няма да върнат детето ни": Семейството на Сияна дарява обезщетението от катастрофата

Нямам представа кой нормален министър си позволява да отговаря по този начин. Кой нормален министър по света се държи като Дани Кирилов, Деница Сачева, Красимир Каракачанов и Красен Кралев.

Така че, хайде всички - взимайте по една празна торбичка "Billa", прибирайте си вътре конституцията, сгънете си костюмчетата и тоалетчетата, и кой откъде е.

Толкова пък за нищо да не ставате, не е реално”, пише още той.

Припомняме ви, че премиерът Бойко Борисов публично му забрани да пише в социалните мрежи, след като нарече в мрежата бившият си колега Христо Иванов Спонджбоб.

Още: Най-важните новини за деня: 9 август 2025 г.

Още: Прогноза за времето - 10 август 2025 г. (неделя)

Мощният онлайн отговор е под формата на група с името "Група на наричащите Дани Кирилов с името Барни Ръбъл". Тя бе създадена в понеделник. Обемът на фейсбук творчеството нараства много бързо. В един от колажите самият Барни Ръбъл се възмущава, че половин България го нарича "Данаил Кирилов".

Жертва на множество колажи е и известната снимка на Кирилов и премиера Бойко Борисов в парламента. Министър-председателят е с неособено щастливо изражение, а Кирилов го гледа в с очакване. Неизвестен фейсбук-автор е написал репликите: "Шефе, защо всички ме обиждат?". "Нямам представа, Барни".

В друг колаж със същата снимка Борисов заявява на Кирилов, че в новата конституция може да пише само точките и запетаите.Реалността обаче е друга. Министърът вече се похвали, че е един от авторите на проекта. Отказа обаче да назове останалите.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Тодор Беленски
Тодор Беленски Отговорен редактор
Новините днес