Деца в неравностойно положение участват в детски футболен турнир

01 юни 2019, 15:00 часа 2768 прочитания 0 коментара

Детски футболен турнир по мини футбол „Щастливи заедно” се провежда днес в София. Събитието се организира от Държавна агенция за закрила на детето (ДАЗД), съвместно с Българска спортна федерация за деца и младежи в риск (БСФДМР) и със съдействието на Министерството на младежта и спорта (ММС).

Още: Експерт: Всяка втора капка вода не достига до потребителя

Още: НСИ се оплака груба политическа намеса върху независимостта си

"Спортът не е просто здраве, той учи на дисциплина и изгражда силен характер. В спортния свят ще намерите много нови приятели. Той сближава и интегрира”, каза пред присъстващите заместник-министърът на младежта и спорта Стоян Андонов, който откри събитието.

В спортната надпревара участват деца в неравностойно положение от Център за настаняване от семеен тип „Мечтатели и приятели“ в София, Дом за деца, лишени от родителска грижа „Асен Златаров“ – Враца, Възпитателно училище-интернат „Ангел Узунов“ – Ракитово, Регистрационно-приемателен център „Военна рампа“, както и малчугани с изявени спортни дарби от детско-юношески футболен клуб „Национал“. Наградният фонд на състезанието се състои от топки, тениски, раници и шапки.

Последвайте ни в Google News Showcase, за да получавате още актуални новини.
Атанаска Маркова
Атанаска Маркова Отговорен редактор
Новините днес